Ministar je istaknuo kako drži da je njegovo ministarstvo u proteklih sedam i pol godina jako puno učinilo za braniteljsku populaciju, posebice za stradalnike Domovinskog rata, obitelji poginulih, zatočenih i nestalih hrvatskih branitelja.
Donesen je novi zakon o pravima hrvatskih branitelja koji na znatno bolji način rješava niz problema koji su prisutni među braniteljskom populacijom, uspostavljeni su Fond i Zaklada hrvatskih branitelja, Fond za stipendiranje branitelja, program njihovog zapošljavanja, nabrojio je ministar Ivić.
Dodao je kako su svi ti projekti, koji su uvelike pomogli braniteljskoj populaciji, realizirani u suradnji s braniteljskim udrugama s kojima ministarstvo ima odličnu suradnju.
Na novinarsko pitanje što je danas s listom branitelja koja je lani "procurila u javnost", Ivić je odgovorio kako je ministarstvo odavno istaknulo svoje razloge zbog kojih Registar branitelja ne treba objaviti, te kako drži da je ta argumentacija jaka i postojana.
Istaknuo je kako se revizija Registra obavlja svakodnevno, ali ne na način da se provodi hajka kao u razdoblju od 2000. do 2003. kada su se branitelji proglašavali lažnima i privilegičarima, te borcima za povlastice, već se to čini na osnovu prijava i podataka s kojima ministarstvo raspolaže.
U Registru, ponovio je Ivić, trenutno ima oko 500 tisuća branitelja, a ministar drži kako ta brojka nije prenapuhana.
Do 2005. kazao je, Registar nije niti postojao te nitko u Hrvatskoj nije mogao sa sigurnošću kazati o kolikoj je točno brojci riječ.
Taj je nezahvalni posao počela raditi tek ekipa u ministarstvu na čelu s današnjom premijerkom Jadrankom Kosor koja je kroz godinu dana posao s Registrom i završila.