Njemačka: Pogodak Petrića, poraz Borussije (D)

BERLIN, 13. kolovoza 2011. (Hina/AFP) - U 2. kolu Bundeslige Hoffenheim je pobijedio prvaka Borussiu Dortmund (1:0), Bayern u gostima Wolfsburg (1:0), dok je hrvatski reprezentativac Mladen Petrić bio strijelcem u remiju HSV-a protiv Herthe (2:2).

Petrić je postigao prvi zgoditak na utakmici iz jedanaesterca u 25. minuti, a iz igre je izašao u 67. minuti. Bod je Herthi donio Hrvat Andre Mijatović u 86. minuti. Hoffenheim je uspio napraviti veliko iznenađenje svladavši kod kuće Borussiu Dortmund (1:0), za koju je Ivan Perišić nastupio od 56. minute. Bayern je sretnim pogotkom Luiza Gustava u sudačkoj nadoknadi slavio kod Wolfsburga s 1:0. Za domaće je cijelu utakmicu odigrao Mario Mandžukić, dok je Srđan Lakić ušao u igru u 88. minuti, a unatoč najavama za Bayern je igrao i Ivica Olić, doduše samo četiri minute. Nakon što je prognan iz hrvatske reprezentacije Danijel Pranjić je utakmicu prosjedio na klupi Bayerna.

Schalke je zabilježio najuvjerljiviju pobjedu demoliravši Koeln s čak 5:1, iako su gosti prvi postigli zgoditak. Za Koeln je do 75. minute igrao Mato Jajalo, a junak dvoboja je Nizozemac Huntelaar s tri pogotka.

U ostalim utakmicama Mainz je slavio s 2:1 kod Freiburga, a istim rezultatom je Hannover ubilježio pobjedu kod Nuernberga. I Hannover i Mainz su na čelu ljestvice s maksimalnih šest bodova.