Čehok je ponudio, a sud je prihvatio njegovu jamčevinu koja se sastoji od hipoteke na obiteljsku kuću u Varaždinu i na zemljište na kojem je obiteljska kuća njegove majke te 110 tisuća kuna u gotovini. USKOK, pak, smatra da bi Čehok trebao ostati u istražnom zatvoru jer i dalje prijeti opasnost od utjecaja na 20-ak svjedoka koje u istrazi još treba ispitati, no njihova žalba danas je odbijena.
Jedna od Čehokovih braniteljica Jasna Novak izjavila je za Hinu da je izvanraspravno vijeće potvrdilo jamčevinu te da će njezin branjenik izaći na slobodu kada se država u gruntovnici upiše na nekretnine koje je ponudio kao jamstvo. Očekuje da će za to trebati "par dana", a do tada Čehok ostaje u zatvoru.
Čehok je jamčevinu ponudio dva dana pošto je suosumnjičeni varaždinski poduzetnik Davor Patafta izašao na slobodu zahvaljujući dosad najvećoj jamčevini od 12 milijuna kuna. I u njegovu slučaju USKOK se žalio, no sud je tu žalbu odbio.
Sud je prihvatio i oko dva milijuna kuna jamčevine trećeosumnjičene Narcise Huljev, članice uprave Pataftine tvrtke preko koje su Čehok i njih dvoje malverzacijama pri kupnji i prodaji nekretnina oštetili grad Varaždin za 29 milijuna kuna.
Čehok je u Remetincu od 10. lipnja. Tada je protiv njega i dvoje suosumnjičenih USKOK pokrenuo istragu zbog navodnih malverzacija sa zemljištima. Protiv svih troje USKOK je nedavno proširio istragu zbog sumnje da je Čehok pokušao Patafti omogućiti da s fiktivnih 6,2 milijuna kuna preuzme većinsko vlasništvo nad varaždinskom gradskom tvrtkom "Zračna luka – Varaždin Airport", vrijednom 21 milijun kuna. Tereti ga se i da je pozajmicama Pataftinoj tvrtki oštetio grad za četiri milijuna kuna.
Čehok je, inače, početkom prošlog tjedna iz zatvora dao ostavku na dužnost varaždinskoga gradonačelnika. Time je prestala opasnost od mogućeg ponavljanja kaznenog djela, što je bio jedan od razloga njegova zatvaranja, pa je sudac istrage prošlog tjedna ukinuo istražni zatvor na toj osnovi.