Pobjeda Hajduka

SPLIT, 19. srpnja 2011. (Hina) - Na otvaranju nove sezone Prve HNL Hajduk je u Splitu na stadionu Poljud pred 10.000 gledatelja pobijedio Šibenik 2:1 (1:1).

Domaćin je poveo golom Ante Vukušića već u trećoj minuti, no šest minuta kasnije izjednačio je Andrej Vuk. U nastavu utakmice gledali smo apsolutnu dominaciju Hajduka. Čak tri puta je domaćin tresao okvir gostujućeg gola, no Šibenik je sve do 86. minute držao remi. Tada je Marin Tomasov na asistenciju Vukovića ipak ugurao loptu u mrežu za pobjedu domaćeg sastava.

Utakmica Hajduk - Šibenik igrala se u utorak jer Splićane u subotu na Poljudu očekuje prijateljski ogled protiv europskog prvaka Barcelone.

U ostalim susretima prvog kola u sastaju se u petak Slaven Belupo - Zagreb, Karlovac - Istra 1961, Lučko - Zadar, te Osijek - Rijeka, u subotu je na rasporedu ogled Dinama i Intera, dok će u nedjelju igrati Cibalia - Split, te Varaždin - Lokomotiva.