Na pitanje je li pravno moguće dovesti pritvorenog Paravinju da pokaže mjesto gdje je navodno bacio tijelo 17-godišnje djevojke, Bijelić je odgovorio kako nije isključena ta mogućnost, ali hrvatsko pravosuđe trenutačno nema nikakve ovlasti nad pritvorenikom Paravinjom na području BiH.
"Nakon što, očekujemo vrlo brzo, bude izručen Hrvatskoj, njegovo izvođenje na pretpostavljeno mjesto događaja je moguće", izjavio je Bijelić novinarima nakon svečanog završetka "twinig projekta" sprječavanja krijumčarenja i zloporabe droga.
Rekao je kako još traje vještačenje materijala uzetog iz kabine kamiona koji je vozio Paravinja i s mjesta gdje je boravio te da "ovih dana očekuju rezultate".
Dodao je kako traju višednevne iznimne aktivnosti hrvatskih istražitelja uz pomoć Hrvatske gorske službe spašavanja (HGSS), vatrogasaca, ronilaca i partnera iz Slovenije na pretraživanju terena na kojemu bi moglo biti tijelo Antonije Bilić.
Podsjetio je da je osumnjičenik Paravinja u službenom iskazu rekao da je ubio Antoniju Bilić i njezino tijelo bacio na tom području.
Na pitanje kako komentira navode Uprave Nacionalnog parka Krke da MUP nije zatražio suglasnost Ministarstva kulture za isušivanje Brljana, odgovorio je da su to "tehnikalije" jer po Zakonu o kaznenom postupku kriminalističko istraživanje ima prednost nad svim drugim oblicima zaštite.
Traganje za žrtvom kaznenog djela je apsolutni prioritet i takva suglasnost je u stvari formalnost, istaknuo je Bijelić.
Antonija Bilić nestala je 7. lipnja dok je stopirala kod mosta na Čikoli. Sumnja se da ju je ubio 42-godišnji Dragan Paravinja, koji je nakon uhićenja u BiH priznao zločin i rekao da je djevojku zadavio i bacio u rijeku Krku.
Hrvatska je 30. lipnja od BiH zatražila njegovo izručenje. To je najavila i Srbija u kojoj je Paravinja pravomoćno osuđen na četiri i pol godine zatvora zbog silovanja i pokušaja silovanja. No, srbijanske vlasti su suglasne da on bude izručen zemlji u kojoj je počinio teže kazneno djelo, to jest Hrvatskoj.