Nakon nastupa drniškoga Gradskog puhačkog orkestra položeni su vijenaci i zapaljene svijeće kod spomen-obilježja poginulim braniteljima u Drinovcima. Vijence su, osim obitelji poginulih branitelja i njihovih suboraca, položila mnoga izaslanstva, među kojima i drniški gradonačelnik Ante Dželalija i predsjednik Gradskog vijeća Josip Begonja.
Na svečanosti u povodu 19. obljetnice oslobođenja Miljevaca bili su i saborski zastupnik Ante Kulušić, župan Goran Pauk sa zamjenicama Zoranom Smolićem i Željkom Šimuncem, državni tajnik u Ministarstvu obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti Zoran Komar, čelnici općina Ružića, Promine i Unešića, predstavnici policije, udruga proisteklih iz Domovinskog rata te političkih stranaka.
U crkvi Imena Isusova služena je koncelebrirana misa zadušnica za poginule branitelje.
Svake godine pod pokroviteljstvom grada Drniša ta se obljetnica proslavlja prigodnim programom koji je počeo 8. miljevačkim užancama.
Bogatstvo kulturnog naslijeđa i raznolikost običaja kroz svoj su umjetnički rad, osim domaćina, Kulturno umjetničke udruge Miljevci, pokazali i gosti - Kulturno-umjetničko društvo Ledina iz Gašinaca, u blizini Đakova, Društvo Radišići iz Radišića, u blizini Ljubuškog, te Etno-udruga "Petrovo polje" iz Gradca. Organiziran je i malonogometni turnir "Miljevci 2011." na kojem je sudjelovalo 11 braniteljskih ekipa, sedam ekipa miljevačkih sela, te pet dječjih ekipa.
Prije 19 godina, prvog dana ljeta 21. lipnja 1992. udružene su snage Hrvatske vojske počele akciju radi oslobađanja sedam miljevačkih sela. Odlučnim udarom izviđačko-diverzantskih skupina okupatorske su snage razbijene i poražene već potkraj prvog dana. Postrojbe 142. drniške i 113. šibenske brigade za samo 48 sati oslobodile su svih sedam miljevačkih sela i neprijatelju nanijele velike gubitke u ljudstvu i borbenim sredstvima. Akcija oslobađanja Miljevaca bila je prva veća oslobodilačka akcija Hrvatske vojske u Domovinskom ratu. Postrojbe Hrvatske vojske ovladale su cijelim platoom i organizirale obranu dosegnute bojišnice pripremajući se za protunapad koji je uslijedio 23. lipnja, kad je neprijatelj u bijesu i nemoći otvorio topničku paljbu po Šibeniku i drniškoj Zagori.
U oslobađanju Miljevaca poginulo je sedam branitelja, a još ih je devet poginulo u borbama na Miljevcima od 1991. do 1993. godine. Tijekom Domovinskog rata ubijeno je i osam miljevačkih civila.