Atletičari ispali

ZAGREB, 19. lipnja 2011. (Hina) - Hrvatska atletska reprezentacija osvojila je posljednje, 12. mjesto na Europskom ekipnom prvenstvu druge jakosne skupine koje se ovoga vikenda održalo u Izmiru.

Osvojivši posljednju poziciju Hrvatska je ispala u niži rang natjecanja zajedno sa Slovenijom, dok su se u elitnu skupinu plasirali Turska, Grčka i Norveška. Naša je reprezentacija u Izmir otputovala bez dvije svoje najbolje članice, europskih prvakinja u skoku u vis Blane Vlašić i bacanju diska Sandre Perković.

Drugog dana natjecanja najbolje rezultate ostvarili su Ana Šimić koja je skokom od 192 centimetara pobijedila u visu, Roland Varga je u bacanju diska bio četvrti s rezultatom 61,83, dok je Jurica Grabušić na 110 metara s preponama bio peti s rezultatom 13,92. Peto mjesto osvojio je i Ivan Pucelj u troskoku s rezultatom 15,25.

Pobijedila je Turska sa 329 bodova, Grčka je osvojila drugo (307,5), a Norveška treće mjesto (290). Hrvatska je zauzela zadnju poziciju sa 178 bodova.