Terminski Dow Jones indeks u 13,00 sati bio je u minusu 63 bodova, a tehnološki Nasdaq 9,75 bodova.
Istodobno, S&P 500 terminski indeks oslabio je 6,2 boda i bio je ispod fer vrijednosti, matematičke formule kojom se određuju cijene uzimajući u obzir kamatne stope, dividende i rok dospijeća terminskog ugovora.
U nešto većem fokusu investitora mogle bi se naći dionice proizvođača sirovina, jer je cijena sirove nafte pala uslijed povećanja zaliha goriva u SAD-u, što ukazuje da potražnja stagnira.
Na londonskom tržištu terminska cijena barela Brent Blend s rokom isporuke u kolovozu pojeftinila je 20 centi, na 119,5 dolara, a na američkom za 45 centi, na 98,92 dolara.
Nove smjernice investitorima će stići od brojnim makroekonomskih objava. Za danas je najavljena objava indeksa potrošačkih cijena u svibnju te tjednog indeksa tržišta hipoteka.
Također, američko ministarstvo rada objavit će podatke o realnim plaćama u svibnju.
Očekuje se i izvješće Empire State Manufacturing njujorškog Feda o stanju u industrijskom sektoru u lipnju, te podaci Feda o američkoj industrijskoj proizvodnji u svibnju.
Mnogi tržišni sudionici procjenjuju da će S&P testirati svoju najnižu razinu od ožujka, koja je nalazi oko 1.250 bodova, budu li najnoviji pokazatelji ukazali na daljnje gospodarsko usporavanje. S&P je jučer zaključio trgovanje na 1.287 bodova.
Na europskim su burzama najvažniji indeksi također u blagom minusu, ponajviše zbog grčke dužničke krize. Londonski Ftse trenutno je u minusu 0,1 posto, na 5.797 bodova, frankfurtski DAX 0,25 posto, na 7.186 bodova, a pariški CAC 0,4 posto, na 3.848 bodova.