SP: Kanuisti bez medalja prvog dana

ZAGREB/AUGSBURG, 11. lipnja 2011. (Hina) - Prvog natjecateljskog dana na Svjetskom prvenstvu u sprint utrkama kajaka i kanua na divljim vodama, koje se od 11. do 13. lipnja održava u njemačkom Augsburgu, naši reprezentativci nisu uspjeli osvojiti odličja u utrkama kanua jednosjeda (C-1) jer je Igor Gojić bio je četvrti, Emil Milihram šesti, a Tomislav Lepan sedmi.

Svjetski prvak postao je Francuz Guiellme Alzingre, a srebrno odličje osvojio je njegov sunarodnjak Yann Claudepierre, dok je bronca pripala Čehu Ondreju Rolencu.

Natjecanje se nastavlja sutra pojedinačnim vožnjama kajaka jednosjeda (K-1) u kojima nastupa i naš kajakaš Matej Herkov te kanua dvosjeda (C-2) u kojoj će nas zastupati posada Elvis Sanjković- Siniša Martinčević.

Prvenstvo završava u ponedjeljak, 13. lipnja, kada će se voziti ekipne utrke u svim kategorijama, a naše će ekipa nastupiti u utrkama 3xC-1 i 3xC2.