Terminski Dow Jones indeks u 14,00 sati bio je u minusu 33 boda, a tehnološki Nasdaq 4,25 bodova.
Istodobno, S&P 500 terminski indeks oslabio je 2,8 bodova i bio je ispod fer vrijednosti, matematičke formule kojom se određuju cijene uzimajući u obzir kamatne stope, dividende i rok dospijeća terminskog ugovora.
Ally Financial, kreditor specijaliziran za hipotekarne i automobilske zajmove u većinskom vlasništvu američke države, danas je odgodio 6 milijardi dolara vrijednu inicijalnu ponudu dionica.
Investitore su razočarali i najnoviji podaci iz Kine o usporavanju rasta izvoza u svibnju. To je povećalo neizvjesnost u vezi globalnih gospodarskih izgleda, pogotovo nakon nedavnih lošijih od očekivanja američkih pokazatelja.
„To ukazuje da je usporila svjetska potražnja za kineskim proizvodima, a to ujedno pothranjuje strah investitora da i američko gospodarstvo usporava“, kaže Jack de Gan iz Harbor Advisory Corp.
Još jedna negativna vijest za američko tržište dionica pristigla je s deviznih tržišta. Tečaj eura pao je prema dolaru na 1,4469 dolara, jer su zabrinutosti oko grčke dužničke krize zasjenile najavu vjerojatnog podizanja kamatnih stopa u eurozoni idućega mjeseca.
U posljednje vrijeme, naime, velika je korelacija između cijena dionica i tečaja dolara.
Na europskim burzama indeksi balansiraju danas između pozitivnog i negativnog područja. Londonski Ftse indeks u minusu je 0,08 posto, na 5.851 bodu, pariški CAC 0,6 posto na 3.856 bodova, dok je frankfurtski DAC ojačao 0,16 posto, na 7.170 bodova.