Vuko je svjedočio više od pet sati te je rekao da je za stradale vatrogasce na Kornatu doznao nešto prije 20 sati na putu prema Šibeniku. Naime, kobnog 30. kolovoza 2007., kada se dogodila tragedija, Vuko je bio na Hvaru zajedno s glavnim vatrogasnim zapovjednikom Mladenom Jurinom.
Po njegovim riječima, tek nakon povratka u Šibenik sastali su se s Draženom Slavicom i tu su doznali da ima stradalih. To je bilo 15-ak minuta prije 20 sati, kazao je.
"Do tada nisam znao što se točno dogodilo s vatrogascima", rekao je Tomislav Vuko, no kada mu je Slavičin branitelj Čedo Prodanović predočio dokument iz kojega je vidljivo da je svojim podređenima u Divuljama već u 17 sati i 56 minuta rekao da ranjenike prevoze u splitsku bolnicu te da o svemu budu tiho dok ne budu sigurni što se dogodilo, Vuko je promijenio svoj raniji iskaz i potvrdio da je to moguće. Također je rekao kako čak nije siguran je li ga o ranjenima prije obavijestio netko iz Vatrogasnog operativnog središta u Divuljama ili sam Dražen Slavica.
Vuko nije znao točno objasniti tko je kome nadređen u zapovjednom lancu i odbijao je bilo kakvu zapovjednu odgovornost, a također je ustvrdio kako nije bio nadređen Draženu Slavici.
Na početku današnjega ročišta tužitelj Zvonko Ivić predložio je da se cijela glavna rasprava, a posebno iskazi svjedoka Tomislava Vuke i Frane Lučića, snimaju tonski.
"Najveći problem je točno unošenje u zapisnik iskaza svjedoka. Događalo se čak i to da pojedini dijelovi iskaza nestanu iz zapisnika, kao što je iskaz glavnoga vatrogasnog zapovjednika Mladena Jurina kada je rekao da je za sve kriv sustav veza", objasnio je svoj zahtjev državni odvjetnik Zvonko Ivić.
Sudsko vijeće pod predsjedanjem suca Borisa Babića odbilo je taj prijedlog zbog tehničkih nemogućnosti uz obrazloženje da se o snimanju može i naknadno odlučiti, kada se ispitaju sve tehničke mogućnosti.
Branitelj Dražena Slavice odvjetnik Čedo Prodanović rekao je kako nema ništa protiv tog prijedloga, ali se protivi načinu na koji ga je državni odvjetnik obrazložio. Dodao je da državni odvjetnik takvim zahtjevom implicira nezakonitosti tijekom glavne rasprave, a posebno u dijelu sastavljanja zapisnika. "Bila je pogreška s iskazom Mladena Jurine, ali je ona na vrijeme i u skladu sa zakonom ispravljena", ustvrdio je odvjetnik Prodanović.
Bivšega šibensko-kninskoga vatrogasnog zapovjednika Dražena Slavicu optužnica tereti za propuste pri organizaciji gašenja požara na otoku Kornatu te za kašnjenje akcije spašavanja unesrećenih vatrogasaca.
Prije gotovo četiri godine, 30. kolovoza 2007. godine u požaru na otoku Kornatu poginulo je 12 vatrogasaca iz Šibenika, Vodica i Tisnoga.