"Te će snage ostati u Bahreinu do trenutka kada više neće biti potrebne", rekao je zapovjednik obrambenih snaga šeik Kalifa Ben Ahmed Al-Kalifa.
Saudijska Arabija je u Bahrein bila uputila više od tisuću vojnika, a Ujedinjeni Arapski Emirati oko 500, što je bahreinska oporba osudila kao "stranu okupaciju".
Teheran je tada bio žestoko osudio saudijsku vojnu intervenciju u Bahreinu, zemlji u kojoj, poput Irana, živi većinsko šijitsko stanovništvo, ali kojom vlada sunitska dinastija.
Začetnici prosvjeda na internetu i dalje pozivaju na prosvjede. U poruci na društvenoj mreži Facebook "koalicija mladih proizašlih iz revolucije 14. veljače" pozivaju Bahreince na prosvjede kako bi dokazali da se "naša revolucija neće zaustaviti sve dok se šijitska i sunitska zajednica ne izbore pravo na samoodređenje".
SAD je pozdravio poziv kralja Hamada Ben Ise Al-Kalifa na nacionalni dijalog,
ocjenjujući da se radi o "pozitivnom razvoju događaja".
Bahrein je ukinuo izvanredno stanje u srijedu u nadi da će to biti znak turistima i poslovnim ljudima da se život vraća u normalu, ali oporba strahuje da će se represija nastaviti. Vlasti posebice žele vratiti utrku Formule 1. Taj prestižni događaj, koji se trebao održati u ožujku u Bahreinu, otkazan je zbog nemira koji su izbili u veljači kada su prodemokratski prosvjednici, potaknuti pobunama u Egiptu i Tunisu, izašli na ulice.