FILTER
Prikaži samo sadržaje koji zadovoljavaju:
objavljeni u periodu:
na jeziku:
hrvatski engleski
sadrže pojam:

Manje putnika, a više robe u prvom kvartalu

ZAGREB, 13. svibnja 2011. (Hina) - Tijekom prvog tromjesečja ove godine u Hrvatskoj je prevezeno 31,6 milijuna putnika i 27 milijuna tona robe, objavio je Državni zavod za statistiku (DZS).

Broj prevezenih putnika u odnosu na prvo tromjesečje prošle godine smanjen je za 5,9 posto, a robe je, mjereno tonama, prevezeno 4,3 posto više.

Željeznicom je u prva tri mjeseca prevezeno 16,5 milijuna putnika, u cestovnom prijevozu 13,4 milijuna, pomorskom i obalnom prijevozu 1,4 milijun i zračnim prijevozom 310 tisuća putnika.

U strukturi prijevoza putnika željeznica ima udio od 52,3 posto, cestovni prijevoz 42,4 posto, pomorski i obalni prijevoz 4,4 posto, a zračni prijevoz 0,9 posto.

Broj putnika u prvom tromjesečju na godišnjoj razini pao je u željezničkom (za 6,8 posto), cestovnom (za 5,6 posto), pomorskom i obalnom prijevozu (za 0,5 posto), dok je porast ostvaren u zračnom prijevozu (za 7,3 posto).

U prijevozu robe tijekom prva tri mjeseca ove godine najveći udio od 53 posto ima cestovni prijevoz. Slijede pomorski i obalni prijevoz s 28,3 posto, željeznica s 9,8 posto i cjevovodi s 8,4 posto, unutarnji vodeni putovi s 0,5 posto, dok zračni promet ima zanemarivi udjel.

U cestovnom prometu prevezeno je 14,3 milijuna tona robe, što je rast za 6,7 posto.

U željezničkom prometu, u kojem je prevezeno 2,6 milijuna tona robe, ostvaren je rast od tri posto.

Cjevovodima je u prvom tromjesečju transportirano 2,2 milijuna tona robe odnosno 6,6 posto više.

Unutarnjim vodnim putovima prevezeno je 134 tisuće tona robe, što je u postotku znatan rast, za 41,1 posto, u odnosu na prvo lanjsko tromjesečje.

U pomorskom i obalnom prometu prijevoz robe smanjen je za 0,4 posto, na 7,6 milijuna tona.

Zračni promet u prijevozu roba ima zanemariv udio i u prvom je tromjesečju ove godine zračnim prijevozom prevezena jedna tisuća tona robe, što je na lanjskoj razini.

VEZANE OBJAVE

An unhandled error has occurred. Reload 🗙