Prema navodima "Dnevnog avaza", istragu protiv Vučurevića je otvorilo je 2003. godine Županijsko tužiteljstvo u Mostaru.
Vučurevića i njegove ratne suradnike sumnjiči se kako su zapovjedno i izravno odgovorni za progon više od pet i pol tisuća Bošnjaka s područja trebinjske općine kao i za ubojstvo najmanje sedamnaest osoba te zlostavljanje njih 86 od kojih su četiri kasnije umrle.
Vučurević i njegovi najbliži suradnici sumnjiče se i za prisilnu mobilizaciju Hrvata i Bošnjaka u JNA kako bi ih se slalo na dubrovačko ratište.
Trebinjski imam Husein Hodžić podsjetio je kako su na području Trebinja, Bileće i Gacka u istočnoj Hercegovini porušena 23 vjerska objekta islamske zajednice od kojih je četrnaest džamija. Imam Hodžić tvrdi kako postoje svjedoci koji su vidjeli Vučurevića kada časti rušitelje Osman-pašine džamije u Trebinju.
Samo u tom gradu tijekom rata srušeno je šest džamija.
"To su ljudi vidjeli i njegova odgovornost za ta i druga zlodjela ne može se izbjeći", kazao je Hodžić.
Predmet protiv Vučurevića je 2005. godine iz Mostara upućen na provjeru u Tužiteljstvo BiH.
Glasnogovornik tog tužiteljstva Boris Grubešić potvrdio je kako neke činjenice ukazuju na to da je Vučurević u BiH počinio zlodjela teža od onih za koje ga se tereti u Hrvatskoj. "Pričekat ćemo da se sve činjenice kristaliziraju i onda reagirati. Ovaj slučaj je drugačiji od ostalih jer se Vučurević tereti za djela počinjena na teritoriju druge države", kazao je Grubešić.
Vučureviću koji se nalazi u ekstradicijskom pritvoru u Beogardu predstavnici veleposlanstva BiH u tom gradu u utorak su ponudili konzularnu pomoć sukladno standardnoj diplomatskoj praksi u oavkvim slučajevima.