Navodi se kako američko veleposlanstvo u Jemenu u diplomatskoj bilješci upozorava na Tešićevu ilegalnu trgovinu oružjem, pri čemu se u dokumentu iz prosinca 2009. navodi da je s jemenskim ministarstvom obrane potpisao ugovor o prodaji oružja i opreme vrijedne 78 milijuna dolara.
U dokumentu je, kako se navodi, naziv ciparske offsshore tvrtke preko koje Tešić posluje skriven te ga nije moguće videti, a ugovorom je predviđena dobava streljiva za ručno oružje i topništvo, protuzračne topove, haubice, snajpere te eksploziv.
Tešić je označen kao čovjek s popisa osoba sa zabranom putovanja Vijeća sigurnost UN-a te se također povezuje s kriminalnim aktivnostima te prodajom oružja Iraku, Liberiji i drugim, kako se ističe, terorističkim režimima.
Tešić se i u Srbiji povezuje s nekoliko afera, među kojima je zadnja bila u ožujku 2009.
Po nalogu srbijanske obavještajne službe BIA (Bezbednosno-informativna agencija) tada je zaustavljen ugovoren izvoz oružja s Libijom, u koji je, navode mediji, bila uključena i tvornica oružja "Zastava" iz srbijanskog grada Kragujevca.
Predsjednik sindikata te tvornice Dragan Ilić kazao je da je Tešić u toj tvrtki poznat te da posjeduje legalnu tvrtku registriranu kod državnih tijela za promet oružja i vojne opreme, prenosi portal B92.
S Tešićevom tvrtkom bilo je određenih poslova, kaže Ilić te dodaje kako je također činjenica da se o njoj govorilo u negativnu kontekstu za poslove koje su obavljani, ali da je to posao za mjerodavna tijela i osobe koji izdaju dozvole za trgovinu tom vrstom robe te za tijela zadaća kojih je spriječiti ili kazniti, ako za to ima razloga.