ZAGREB, 10. listopada 2010.(Hina) - Pregled sportskih događaja do 12.30 sati:

TEL AVIV

U susretu F skupine kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo 2012. godine reprezentacija Hrvatske je u Tel Avivu pobijedila Izrael 2:1 (2:0).Oba gola za hrvatsku vrstu postigao je Niko Kranjčar. Prvog iz jedanaesterca u 36. minuti, a drugog pet minuta kasnije. Gol za Izrael zabio je Etay Shechter u 81. minuti.Ovom pobjedom Hrvatska je preuzela vodstvo na ljestvici sa sedam bodova, Gruzija i Grčka imaju po pet bodova, dok je Izrael četvrti sa četiri boda. Latvija ima tri, a Malta je na začelju bez bodova.Idući nastup Hrvatska ima 17. studenoga kada će ugostiti Maltu.

BURGOS/ZAGREB

U prvom dvoboju doigravanja za plasman na Europsko prvenstvo U-21 u Burgosu su nogometaši Španjolske su svladali Hrvatsku s 2:1. Pred 22.000 gledatelja na stadionu El Plantio sudio je Mađar Vad.

Strijelci: 1:0 Adrian (21), 1:1 Školnik (22), 2:1 San Jose (42).

BURGOS

Hrvatski mladi nogometaši izgubili su u prvom dvoboju u Burgosu protiv razvikanih Španjolaca s 2:1, a pogodak Dejana Školnika daje im nadu da za tri dana u uzvratu mogu do senzacije. Izabranici Dražena Ladića odigrali su hrabru utakmicu u kojoj su, barem u prvom dijelu, bili ravnopravan protivnik domaćinu, koji je u svojim redovima imao niz zvijezda. U 21. minuti Adriano je doveo Španjolce u vodstvo nakon što je prošao Punčeca i s lakoćom matirao Kelavu. Samo minutu kasnije izjednačio je Školnik koji je iskoristio konfuziju u španjolskoj obrani nakon što je vratar De Gea obranio udarac Kalinića. U 42. minuti San Jose je nakon udarca s kuta posve neometan s pet metara glavom postigao zgoditak za 2:1. U samoj završnici Mata je promašio stopostotnu priliku za domaćina. Uzvrat se igra u utorak u Varaždinu, a loša je vijest da u uzvratu zbog žutih kartona neće moći igrati Kalinić.

RIJEKA

Vaterpolisti Primorja EB ostvarili su i drugu pobjedu na kvalifikacijskom turniru za plasman u Euroligu u Rijeci svladavši crnogorskog Primorca s 12:9. Riječani su tako praktički osigurali plasman u Euroligu jer u zadnjem kolu igraju s grčkim Panionisom.

PARIZ

Nogometaši Francuske pobijedili su u susretu D izlučne skupine EURA 2012 u Parizu Rumunjsku s 2:0 pogocima Loica Remya (83) i Yoanna Gourcuffa (90+3).

RIM

U finalu Svjetskog prvenstva u Rimu igrat će odbojkaši Brazila i Kube, dok će se Srbija i domaćin Italija boriti za broncu. Kubanci su u iznimno uzbudljivom polufinalu s 3:2 (-22, 17, 29, -22, 14) svladali Srbe, dok su Brazilci s 3:1 (15,22, -23, 17) bili boji od Talijana. Brazil su aktualni svjetski prvaci, a Kuba će tražiti svoj prvi naslov

TOKIO

Najbolji tenisača svijeta Španjolac Rafael Nadal osvojio je ATP turnir u Tokiju svladavši u finalu Francuza Gaela Monfilsa s 6:1, 7:5. Nadalu je to sedmi naslov ove sezone, a protiv Monfilsa ima samo jedan poraz u osam dvoboja. Španjolac je četvrti tenisač ove sezone koji je osvojio turnir u kojem je spašavao meč-lopte. U polufinalu je Srbin Viktor Troicki imao dvije meč-lopte protiv Nadala, koji ove sezone ima 66 pobjeda i samo osam poraza.

SUZUKA

Njemački vozač Sebastian Vettel u bolidu Red Bulla pobjednik je Velike nagrade Japana, utrke SP-a Formule 1 održane na stazi u Suzuki. Vettel je slavio ispred momčadskog kolege Australca Marka Webbera, dok je treći bio Španjolac Fernando Alonso u Ferrariu. Tri utrke prije kraja Webber ima 220 bodova, a Alonso i Vettel po 206.

SEPANG

Španjolski motociklist Jorge Lorenzo osvojio je svoj prvi naslov svjetskog prvaka u najjačoj klasi MotoGP nakon što je na Velikoj nagradi Malezije u Sepangu zauzeo treće mjesto. Pobjednik Sepanga bio je Talijan Valentino Rossi ispred sunarodnjaka Andreje Doviziosa, ali je najviše slavio 25-godišnji Lorenzo.Tri utrke prije kraja Lorenzo je s tim trećim mjestom osvojio naslov, koji je španjolski motociklizam čekao još od 1999. i trijumfa Alexa Crivillea. Lorenzo u poretku ima 313 bodova i nedostižan je za Danija Pedrosu (228) i Rossija (181). Sepang je dao još jednog španjolskog svjetskog prvaka nakon što je u klasi Moto2 naslov proslavio Toni Elias. I njemu je, kao i Lorenzu, za prvi naslov bilo dovoljno i četvrto mjesto. Pobijedio je Talijan Roberto Rolfo, ispred Alexa de Angelisa iz San Marina i Talijana Andreje Iannonea.Španjolska je na pragu i trećeg naslova jer je u najslabijoj klasi do 125 ccm slavio Marc Marquez (Derbi), koji je preuzeo ukupno vodstvo. Marquez ima tri boda prednosti ispred sunarodnjaka Nicolasa Terola, dok je treći još jedan Španjolac Pol Espargar, koji zaostaje 12 bodova.