Skijanje - Ana Jelušić osvojila četvrto mjesto (šira verzija)

SEMMERING/ZAGREB, 29. prosinca 2006. (Hina) - Po drugi put ove sezone mlada hrvatska skijašica Ana Jelušić ostala je korak do pobjedničkog postolja. Nakon finskog Levia, 20-godišnja Riječanka osvojila je četvrto mjesto i na slalomu Svjetskog kupa u austrijskom Semmeringu.

Janica Kostelić je tako i dalje jedina hrvatska skijašica koja se uspinjala na pobjedničko postolje. No, pitanje je dana kada će to uspjeti i bivšoj svjetskoj juniorskoj doprvakinji.

Nakon prve vožnje četvrtog slaloma sezone Ana je bila peta, a drugoj je odličnom vožnjom bez većih pogrešaka popravila plasman za jednu poziciju. Prvo mjesto osvojila je Šveđanka Therese Borssen (1:55.15) kojoj je to bila prva pobjeda u Svjetskom kupu. Njezini dosadašnji najbolji rezultati bili su dva treća mjesta. Drugo mjesto osvojila je Austrijanka Kathrin Zettel (+0.25), a treća je bila Austrijanka Marlies Schild (+0.42). Vodeća u ukupnom poretku Svjetskog kupa, te slaloma, Schild, imala je veliko vodstvo nakon prve vožnje, no nekoliko vratiju prije cilja načinila je veliku pogrešku zbog koje je izgubila četvrtu uzastopnu pobjedu u slalomu, no ipak se domogla pobjedničkog postolja sa 43 stotinke sekunde boljim vremenom od Ane. Šveđanka Anja Paerson nije nastupila zbog bolova u koljenu.

Schild je današnjim trećim mjestom zadržala vodstvo u ukupnom poretku slaloma sa ukupno 360 bodova. Na drugom mjestu je Borssen (252), dok je Zettel treća sa 235 bodova. Ana Jelušić je peta sa 158 bodova.

Schild se nalazi na vodećoj poziciji i u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 597 bodova. Njezine sunarodnjakinje Nicole Hosp i Zettel dijele drugo mjesto sa 540 bodova, dok je Ana Jelušić na 17. mjestu sa 161 bodom.

Iduća utrka Svjetskog kupa skijašica održat će se na zagrebačkom Sljemenu 4. siječnja iduće godine.