Voditelj skupine defektologa s vinkovačkog područja, koji su radili na njezinu izdavanju, Nenad Lučanin rekao je tom prigodom da će vježbenica biti od velike pomoći svima onima koji se bave edukacijom retardirane djece i odraslih.
Po njegovim riječima, defektolozi i logopedi do sada su se služili improvizacijama te su članke i tekstove, pogodne za rad, izrezivali iz časopisa i novina, dok će sada moći koristiti stručni materijal koji je, kako je naveo, naišao i na povoljne recenzije stručnjaka.
Također je podsjetio da je ideju o izdavanju vježbenice "Moje pravo na vesele sate djetinjstva" potaknula preminula predsjednica Udruge "Bubamara" koja danas okuplja 560 članova, Kristinka Matičić.
Na oko 200 stranica vježbenice nalazi se niz stručnih sadržaja koji su priredili vinkovački defektolozi Angela Jurković, Rozalija Mrkonjić i Mirjana Pažin, dok je recenziju obavila prodekanica Rehabilitacijsko-edukacijskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu Lelija Kiš Glavaš.
Izdavanje vježbenice "Moje pravo na vesele sate djetinjstva" sufinancirali su Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, Vukovarsko-srijemska županija i grad Vinkovci te vinkovačka tvrtka "Vinkoprom".