Pobjeda Intera, pogodak Budana, Bjelanović promašio jedanaesterac

RIM, 17. prosinca 2006. (Hina/Reuters) - Lider talijanskog nogometnog prvenstva Inter pobijedio je u susretu 16. kola Serie A Messinu 2:0 i tako upisao devetu uzastopnu pobjedu što je novi rekord milanskog kluba. Strijelci su bili Marco Materazzi (49) i Zlatan Ibrahimović (59).

Parma je odigrala 2:2 protiv Chieva, a prvi pogodak za Parmu postigao je hrvatski reprezentativac Igor Budan u 22. minuti. Strijelac za Parmu bio je i Dessena (57), dok su pogotke za Chievo postigli Andrea Zanchetta (23-11m) i Lorenzo D'Anna (66).

Ascoli je protiv Torina (0:2) upisao novi poraz i jedina je momčad talijanskog prvenstva koja ove sezone nema niti jednu pobjedu. Oba pogotka za goste postigao je Alessandro Rosina (59-11m, 90+1). Hrvatski nogometaš Saša Bjelanović promašio je jedanaesterac za Ascoli u 89. minuti pri vodstvu Torina 1:0. Obje momčadi utakmicu s završile sa po desetoricom igrača. U redovima Ascolia isključen je Michelangelo Minieri u 65. minuti, dok je u 89. minuti pocrvenio i Marco Di Loreto.

Ascoli - Torino 0:2 (Rosina 59-11m, 90)

Inter - Messina 2:0 (Materazzi 49, Ibrahimović 59)

Livorno - Lazio 1:1 (Lucarelli 65 / Pandev 25)

Parma - Chievo 2:2 (Budan 25, Dessena 57 / Zanchetta 23-11m, D'anna 67)

Reggina - Sampdoria 0:1 (Quagliarella 68)

Siena - Atalanta 1:1 (Frick 85 / Migliaccio 36)

Fiorentina - Milan 2:2 (Mutu 20-11m, 76 / Gilardino 4, 89)

Udinese - Cagliari 3:1 (Pinzi 17, Iaquinta 27, Obodo 52 / Cocco 82)