Taj je protokol prihvaćen potrebnom kvalificiranom, odnosno natpolovičnom većinom svih zastupnika, a podupro ga je 81 zastupnik, dok je 14 bilo protiv.
Sabor je odlučio povisiti plaće glavnoga državnog inspektora, ravnatelja policije i predstojnika triju Vladinih ureda - za zakonodavstvo, za opće poslove Hrvatskog sabora i Vlade te za informiranje.
To je utvrđeno izmjenama Zakona o pravima i dužnostima državnih dužnosnika, po kojima će se plaće tih dužnosnika ubuduće računati po koeficijentu 5,27, a po nekim neslužbenim računicama time bi im se plaća s 10 do 11 popela na 14 tisuća kuna.
Prihvaćen je i zastupnički amandman predsjednika Sabora Vladimira Šeksa da jednaku plaću ima i predstojnik njegova ureda.
Po istom koeficijentu računat će se i plaće članova Državnoga izbornog povjerenstva (DIP), a potpredsjednici DIP-a imat će koeficijent 5,70, a predsjednik DIP-a 6,42.
Sabor je izmijenio i Zakon o sprječavanju sukoba interesa, koji će se, uz druge državne, županijske i lokalne dužnosnike, odnositi i na predsjednika, potpredsjednika te članove DIP-a.
Dopunjen je Zakon o odlikovanjima i priznanjima, pa će se za sudjelovanje ili drugi doprinos u ratu ubuduće moći dodjeljivati isključivo odličja propisana Zakonom, a samo Predsjednik Republike moći će ih dodjeljivati i na temelju drugih propisa.
Prihvaćene su i izmjene Zakona o pomorskom dobru, kojima se osiguravaju vezovi za ribarske brodove u županijskim i drugim lukama, a izmijenjen je i Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima čime je državi omogućeno da svoje vlasništvo upiše do 2010.
Istim je izmjenama utvrđeno i da za izgradnju prilaza zgradama kojima se koriste osobe s posebnim potrebama ne treba suglasnost vlasnika stanova.
Donesen je Zakon o financijskoj kontroli u unutarnjim financijskim sektorima, a odbijeni su oporbeni prijedlozi, među kojima i SDP-ov te prijedlog Slavena Letice, da se izmijeni Kazneni zakon.