NBA - Spursi lako protiv Hornetsa, Davis zasjenio Yao Minga

NEW YORK, 15. prosinca 2006. (Hina/Reuters) - Na programu NBA lige bile su tek tri utakmice - San Antonio je na gostovanju pobijedio Oklahomu 103:77, Charlote Bobcatsi su bili bolji od Orlanda (99:89), dok je Golden State slavio protiv Houstona (109:107).

Spursi (17-6) su bez većih problema u New Orleans Areni porazili New Orleans Hornetse (10-10). Bili su bolji u sve četiri dionice, a presudila je treća četvrtina u kojoj su gosti slavili 32:20. Argentinac Manu Ginobili (24 koša, 6 asistencija), Francuz Tony Parker (19 koševa, 8 asistencija) i Tim Duncan (11 koševa i 9 skokova) predvodili su goste, dok su u domaćim redovima najefikasniji bili Rasual Butler (17) i Desmond Mason (16).

"Spursi su najbolja momčad lige. Protiv njih možeš slaviti jedino ako odigraš utakmicu bez pogrešaka, inače završiš kao mi," kazao je trener Spursa, Byron Scott.

Tek nešto teži posao imali su Charlotte Bobcatsi (6-16) protiv Orlando Magica (15-10). Domaćin je imao problema u prvoj četvrtini, no potom je Bernie Bickerstaff pronašao petorku koja je slomila otpor gostiju. Ključnim se pokazao ulazak igrača s klupe - Seana Maya i Adama Morrisona koji su zajedno ubacili 54 koša. May je upisao učinak karijere 32 koša, a Morrison deset koševa manje. Orlando su predvodili Keyon Dooling (20) i Travis Diener (16).

Najnapetije je bilo u Oracle Areni u Oaklandu gdje su Golden State Warriorsi (12-11) košem Barona Davisa 1.2 sekunde prije kraja utakmice slavili protiv Houstona (14-8) 109:107. Davisova trica i ukupno 34 koša zasjenili su sjajnu partiju centra Houstona, Kineza Yao Minga koji je upisao 38 koševa i 18 skokova, no u ključnim trenucima utakmice promašio je dva šuta.