NBA - Lakersi bolji od Spursa

NEW YORK, 11. prosinca 2006. (Hina/Reuters) - U derbiju NBA večeri Los Angeles Lakersi su pobijedili San Antonio Spurse 106:99, a domaće pobjede su upisali i Seattle protiv Golden Statea (117:15), te Sacramento protiv Atlante (117:92). Portland je na gostovanju porazio Toronto (93:83), dok je Phoenix slavio kod Charlotte (114:84).

Ključni igrač u 14. pobjedi Lakersa ove sezone bio je Kobe Bryant koji je utakmicu završio sa 34 koša te osam skokova. Lamar Odom je dodao 18 koševa, 11 skokova i devet asistencija, dok je Luke Walton ubacio 17 koševa. Kod Spursa, kojima je to bio šesti poraz uz 15. pobjeda, najbolji su bili Manu Ginobili (23 koša), Tony Parker (21 koš, 9 asistencija), te Tim Duncan (16 koševa i 13 skokova).

Phoenix je bez većih problema slavio protiv Charlotte (114:84). Domaćin se držao tek prvu četvrtinu, no u nastavku utakmice je potonuo i Sunsi su ubilježili 10. pobjedu u nizu. Goste su do trijumfa predvodili Amare Stoudemire (22 koša i 12 skokova), Boris Diaw (17 koševa, 7 skokova, 6 asistencija), te Shawn Marion (14 koševa i 9 skokova). Steve Nash je ubacio 11 koševa, te upisao 10 asistencija. Sean May sa 26 koševa i deset skokova bio je najefikasniji u redovima Charlotte.

Seattle je i bez pomoći najboljeg igrača Raya Allena uspio pobijediti Golden State (117:115). Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Sonicsa. Gosti su bolje otvorili utakmicu, nakon prve dionice vodili su 38:25, a na poluvremenu su imali i 16 koševa viška (72:56). No, u nastavku utakmice Seattle se probudio i na koncu je ipak iščupao pobjedu. Luke Ridnour sa 26 koševa i devet asistencija, Rashard Lewis sa 25 koševa i osam skokova te Damien Wilkins sa 22 koša i devet skokova bili su najzaslužniji za pobjedu Seattlea. Na drugoj strani kod Warriorsa su najefikasniji bili Baron Davis sa 28 koševa i 13 skokova te Matt Barness sa 22 koša.