U pokušaju da dobiju rusku potporu, te su dvije zemlje zajedno s Njemačkom i uz potporu Sjedinjenih Država poslale u petak skupini od 15 članica Vijeća sigurnosti novi nacrt s ublaženim zabranama za najopasnije materijale i tehnologije za izradu nuklearne bombe.
No nacrt zadržava, iako se Rusija tomu protivi, zabranu putovanja i zamrzavanje imovine pojedinaca, skupina i kompanija koje sudjeluju u iranskome nuklearnom i balističkom raketnom programu.
Još se ne zna hoće li novi tekst prihvatiti Rusija koja uživa kinesku potporu, a kao i Kina ima pravo veta u Vijeću sigurnosti. Na sastanku u Parizu početkom mjeseca šest zemalja nije se uspjelo dogovoriti, što je značilo najavu daljnjih promjena.
Jedan europski izaslanik koji je govorio pod uvjetom da ostane anoniman, rekao je da postoji želja da glasovanje bude uskoro i da bude jednoglasno. "Ali prihvatit ćemo i suzdržanost kako bismo izbjegli prenošenje (tog pitanja) u iduću godinu", rekao je.
Glasnogovornik State Departmenta Sean McCormack prošli je tjedan rekao da "ako postoji rezolucija koja je na snazi, onda ona obvezuje sve države, bez obzira na to jesu li se suzdržale od glasovanja ili su bile za".