Jedrenje - Botica osvojio četvrto mjesto

PULA, 10. prosinca 2006. (Hina) - Od 7. do 10. prosinca u Puli je održana regata Svetog Nikole. Nakon pet plovova u klasi Optimist prvo je mjesto zauzela talijanka Giulia Lantier, a od hrvatskih predstavnika najbolji plasman ostvario je aktualni prvak Hrvatske, Trogiranin Ante Botica, koji je zauzeo četvrto mjesto.

Slijedeća dva naša kormilara su Bartol Komadina (Jugo Mali Lošinj) i Lovre Perhat (Mornar Split) na sedmom i desetom mjestu. Najbolja hrvatska kormilarka je Niki Keser (Croatia Opatija), koja je zauzela ukupno 19. mjesto.

U sve tri podvrste klase Laser današnji zadnji, četvrti plov, na vrhu nije donio nekih većih promjena. U Laseru 4.7 pobjedu je odnio Marko Pereša (Uljanik Plovidba Pula), ispred Alberta Zahtile (Uljanik Plovidba) i Filipa Matike (Vega Pula). Prvo mjesto u ženskoj konkurenciji pripalo je Lini Stock (Opatija), ukupno šestoj. U Laser Radialu među prva tri sve je ostalo isto kao i jučer: 1. Marko Šestan (Opatija), 2. Corinne Meyer (SUI), 3. Gea Barbić (Vega). Zadnji plov pobijedila je Tina Mihelić (Galeb) i popela se na četvrto mjesto ukupno. Među pet kormilara klase Laser prvo mjesto zauzeo je Pietro Cerni (ITA).

Slijedeća regata i za Optimiste i za laseraše je Novogodišnja regata na Hvaru, koncem prosinca. Za Optimiste Novogodišnja nosi koeficijent 1.6, dok je za laseraše zadnja regata iz ciklusa Europa Cupa. Na Hvaru neće jedriti pet trenutačno najboljih naših natjecatelja klase Optimist, koji će u to vrijeme već biti u Urugvaju, gdje 28. prosinca počinje Svjetsko prvenstvo. Reprezentacija će naredni tjedan provesti u Puli na pripremama.