EP plivanje - svjetski rekord njemačke štafete

HELSINKI, 7. prosinca 2006. (Hina) - U posljednjoj disciplini prvog dana natjecanja na Europskom prvenstvu u malim bazenima koje je danas započelo u Helsinkiju, njemačka muška štafeta 4 x 50 metara mješovito isplivala je novi svjetski rekord - 1:34.06.

Rekord su isplivali Helge Meeuw, Johannes Neumann, Thomas Rupprath i Jens Schreiber i tako za četiri desetinke sekunde popravili dosadašnji svjetski rekord koji je isplivala njemačka štafeta u Dublinu 2003. godine.

Drugo mjesto osvojili su Finci (Taro Raty, Jarno Pihlava, Jere Hard, Matti Rajkyla) s rezultatom 1:34.95, dok su broncu osvojili Talijani (Cesare Pizzirani, Alessandro Terrin, Rudy Goldin, Filippo Magnini) s vremenom 1:35.20.

U finalu je nastupila i hrvatska štafeta u sastavu Ivan Tolić, Nikola Delić, Aleksej Puninski i Mario Todorović i osvojila je sedmo mjesto s rezultatom 1:36.44, što je dvije stotinke sekunde slabije vrijeme od hrvatskog rekorda (1:36.42) kojeg su isplivali u kvalifikacijama.