Slalom Aspen: Jelušić šesta - šira verzija

ASPEN/ZAGREB, 26. studenog 2006. (Hina) - Hrvatska skijašica Ana Jelušić zauzela je šesto mjesto na drugome slalomu sezone Svjetskog kupa u američkom Aspenu sa zaostatkom od 1.65 sekundi za pobjednicom Austrijankom Marlies Schild.

Mlada Riječanka potvrdila je izvrsnu formu i nakon četvrtog mjesta na prvom slalomu u Leviu, u Aspenu se sa osme pozicije u prvoj vožnji popela na šestu. Jelušić je prije dvije godine u Aspenu bila peta u slalomu.

Sa novih 40 bodova Jelušić je trenutno peta slalomašica sa ukupno 90 bodova, dok vodi Schild sa maksimalnih 200 bodova. U ukupnom poretku Jelušić je sedma sa 93 boda, a vodi Hosp sa 210.

Drugo mjesto osvojila je Austrijanka Nicole Hosp (0.80 sekundi), a treće Šveđanka Therese Borssen (+1.07), dok je olimpijska prvakinja Anja Paerson četvrta.

Druga hrvatska predstavnica Sofija Novoselić nije završila prvu utrku.