"Ako i kada zaprimimo kaznenu prijavu, nadležno državno odvjetništvo će postupiti sukladno zakonu i razmotriti navode iz prijave", kazala je Hini glasnogovornica DORH-a Martina Mihordin.
Tvrdnju o izbornoj prijevari prvi je prije dva dana u pismu javnosti iznio saborski zastupnik Branimir Glavaš protiv kojega se vodi istraga zbog sumnje da je 1991. u Osijeku počinio ratni zločin protiv civila. On je u pismu iz zatvorske bolnice, u koju je smješten zbog gotovo jednomjesečnog štrajka glađu, naveo kako mu je jedini smrtni grijeh što je na HDZ-ovim unutarstranačkim izborima 2002. omogućio da zahvaljujući krađi oko 300 glasova pobijedi Ivo Sander.
Tu je optužbu danas ponovio HDSSB-ov saborski zastupnik Ivan Drmić koji tvrdi da je sudjelovao u toj prijevari, ali i u izbornoj prijevari na idućem Općem izbornom saboru HDZ-a održanom u Rijeci u travnju 2004. Drmić je pozvao glavnog državnog odvjetnika da pokrene istragu o tim slučajevima.
I predsjednik SDP-a Ivica Račan izrazio je očekivanje da će nadležne pravosudne institucije reagirati na tvrdnje Drmića koje je HDZ-ov glasnogovornik Ratko Maček opovrgnuo, ocjenivši ih kao jeftin predizborni trik i pokušaj unošenja razdora u HDZ-ove redove.
U DORH-u se nije mogla dobiti potvrda da je za slučaj navodne prijevare na HDZ-ovom 7. Općem saboru 2002. ionako u travnju prošle godine nastupila zastara jer je tada prošlo tri godine od navodnog počinjenja kaznenog djela. Naime, po Kaznenom zakonu za izbornu prijevaru predviđena je kazna zatvora do tri godine.