NBA: Poraz Miamia bez Shaqa

NEW YORK, 18. studenog 2006. (Hina/Reuters) - Bez ozlijeđenoga Gordana Giričeka Utah Jazz je u gostima slavila kod Seattle SuperSonicsa (118:109), pa je momčad iz Salt Lake Citya ostala na čelu ljestvice NBA lige sa osam pobjeda i samo jednim porazom.

Deron Williams (27) je postigao 23 poena samo u drugom poluvremenu, Matt Harpring je dodao 24, a time su Jazzeri nadoknadili izostanak Giričeka i Rusa Andreja Kiriljenka. Najbolji start Utaha u povijesti je 9:1 iz vremena Karla Malonea i Johna Stocktona, a u nedjelju će doma protiv Phoenixa pokušati izjednačiti taj rekord. Ray Allen je predvodio Seattle (4:6) sa 32 poena, no skakački su Sonicsi bili inferiorni - u prvoj četvrtini Utah je imala 13 ofenzivnih skokova, a domaćini ukupno 14.

Prvaci Miami Heat porazom su od New Yorka (100:76) započeli seriju bez Shaquillea O'Neala, koji u nedjelju ide na artroskopiju koljena i neće ga biti mjesec i pol dana. Bez Shaqa je Miami bio nemoćan pod koševima, igrači New Yorka lako su ulazili u reket, posebice u drugom poluvremenu koje su gosti dobili sa 46:27. Jamal Crawford je sa 19 poena predvodio ujednačeni napad gostiju, a Dwyane Wade (20) je sa 20 poena predvodio Miami, koji je na startu sezone čak tri utakmice izgubio sa 22 i više razlike.

San Antonio Spursi su lakom pobjedom kod kuće (100:83) nad Chicago Bullsima ostali sa drugim skorom lige (7:2), a prošlogodišnji finalisti Dallas Mavericksi su bili bolji od Memphis Grizzliesa (115:103), što im je četvrta pobjeda zaredom nakon 0:4 starta.

LA Lakersi su bili bolji od Toronto Raptorsa (107:100), a Kobe Bryant (31, 11 skokova) je dao šest poena u zadnje dvije minute. U pobjedi Cleveland Cavaliersa nad Minnesota Timberwolvesima (99:76) briljirao je LeBron James (37) i obrana Cavsa, kojoj su Timberwolvesi ubacili tek 31 koš u drugom poluvremenu.