Bez da je tražio riječ, gradonačelnik je počeo polemizirati s ministrom i ja sam mu oduzeo riječ i poručio mu da će, ako tako nastavi morati napustiti sjednicu, kazao je Sanader.
Premijera je SDP-ovac Nenad Stazić u 'aktualnom prijepodnevu' upitao hoće li Vlada raspustiti lokalna predstavnička tijela izabrana na temelju trgovine vijećničkim mandatima, kakve je, tvrdi, bilo u Karlovcu te Sisku, gdje je Pintarić, tvrdi Stazić, izabran mimo volje građana. Upitao ga je i hoće li se 'riješiti' tog HDZ-ovog gradonačelnika, budući da ga je na sjednici Vlade "ušutkao kao balavca", a nakon što je Pintarić izjavio da je HDZ-ova vlast loša.
Premijer Sanader je Stazića i SDP pozvao da prestanu za politički kriminal stigmatizirati samo jednu stranku, istaknuvši da kriminal ima etički, a ne politički predznak, da kriminal čine pojedinci, a ne stranke, da za kriminal nema kolektivne odgovornosti.
SDP je pozvao da, umjesto stranačkih prepucavanja, pomogne vlasti u suzbijanju kriminala i korupcije.
"Apeliram, znam da je izborna godina, ali izbori neće biti prije studenoga (iduće godine) i umorit ćete se. Pozivam vas na nacionalni koncenzus po tom pitanju, kao u slučaju ulaska Hrvatske u EU", poručio je Sanader SDP-ovom zastupniku.
Na Stazićeve tvrdnje da je zbog političke korupcije Hrvatsku u svom izvješću kritizirala Europska komisija, Sanader je odgovorio da u tom izvješću ima kritika, izazova za Vladu i Sabor, "ali te kritičke točke trebamo zajednički rješavati".
HSP-ovca Antu Đapića zanimalo je kada će Vlada provesti saborske zaključke o sankcioniranju nepravilnosti u privatizaciji, te omogućiti pravosuđu da poništi u privatizaciji nezakonito stečenu imovinu.
Premijer Sanader odgovorio mu je da sankcioniranje nepravilnosti u privatizaciji, kako 1990-ih, tako i u ovom tisućljeću, nije u nadležnosti Vlade, već neovisnog pravosuđa i institucija pravne države.
"I mene zanima zašto pravna država i institucije sudbene vlasti to ne sankcioniraju", rekao je premijer, apelirajući na tijela pravne države da odrade svoj posao.