Zagreb - Metalurg 32:24

ZAGREB, 12. studenog 2006. (Hina) - U susretu posljednjeg, 6. kola D skupine Lige prvaka Zagreb je pred 1.500 gledatelja u dvorani II Doma sportova pobijedio makedonski Metalurg 32:24 (19:11).

Ovom pobjedom Zagreb se oprostio od Lige prvaka i osvojivši treće mjesto u skupini natjecanje će nastaviti u Kupu pobjednika kupova.

Bila je to utakmica u kojoj je i prije samog početka sve bilo jasno. Njemački Flensburg i ruski Čehovski Medvedi osigurali su prve dvije pozicije i nastavak natjecanja u elitnom društvu, dok Makedonci nisu mogli pobjeći sa začelja. Premda uoči utakmice Zagreba i Metalurga nije bilo nikakvog rezultatskog imperativa, domaćin je rutinski došao do bodova. Gosti iz Skoplja su tek početkom prvog i drugog poluvremena uspijevali držati susret u neizvjesnosti, no to je bilo sve. Već nakon prvog poluvremena Zagreb je imao osam pogodaka prednosti (19:11), no u početnih deset minuta nastavka domaćin je postigao tek jedan pogodak, a gosti osam i Metalurg je smanjio na 20:19. Zagreb se sredinom drugog dijela ponovo budi i serijom 6:0 otklanja sve dvojbe oko pitanja pobjednika.

Junak utakmice bio je Zlatko Horvat sa 10 pogodaka, Valčić je dodao pet, a terzić i Toskić pio četiri. najbolji igrač gostujuće momčadi bio je vratar Damjanović sa 18 obrana, dok je strijelce predvodio Angelovski (5).

ZAGREB: Somić, Uvodić, Terzić 4, Kaleb 4, Kabengele 1, Jurca 1, Toskić 4, Golić 2 (2), Anušić, Kapisoda 1, Horvat 10, Lelić, Valčić 5, Somić, Štrlek

METALUERG: Damjanović, Čanturija, Markovski 4, Zarkov 1, Stoilov, Angelovski 5, Makalovski 4 (2), Maljcev 3, Đorgonovski 2, Mirkulovski 2, Naumovski, Čorović 3

ISKLJUČENJA: Zagreb 12 - minuta, Metalurg 6 minuta

SEDMERCI: Zagreb 2 (1), Metalurg 4 (2)