Slalom u Leviju: Rezultati

ZAGREB/LEVI, 11. studenog 2006. (Hina) - Austrijska skijašica Marlies Schild pobjednica je današnjeg slaloma Svjetskog kupa u Leviju. To joj je osma pobjeda u karijeri u Svjetskom kupu.

I preostala dva mjesta na postolju zauzimaju Austrijanke. Druga je bila Nicole Hosp (+0,80), a treće mjesto pripalo je Kathrin Zettel (+1,17).

Hrvatica Ana Jelušić, koja je nakon prve vožnje bila druga, na kraju je osvojila četvrto mjesto (+1,26).

Ovo je najbolji rezultat u karijeri za Anu Jelušić. Prije dvije godine u Aspenu je bila peta u slalomu. Također, potvrdilo se da staza u Leviju odgovara mladoj Riječanki, koja je u finskom skijalištu u prošloj sezoni bila deveta u slalomu.

Najveća favoritkinja za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu Šveđanka Anja Paerson osvojila je 12. mjesto.

Nika Fleiss je promašila jedna vrata i nije završila prvu vožnju. Treća hrvatska predstavnica 16-godišnja Sofija Novoselić završila je na 43. mjestu i nije izborila drugu vožnju. Bio je to njen premijerni nastup u Svjetskom kupu.

1. Marlies Schild (AUT) 1:45,66 (52,90-52,76)

2. Nicole Hosp (AUT) 1:46,46 + 0,80 (53,58-52,88)

3. Kathrin Zettel (AUT) 1:46,83 + 1,17 (54,07-52,76)

4. Ana Jelušić (HRV) 1:46,92 + 1,26 (53,50-53,42)

5. Susanne Riesch (NJE) 1:47,30 + 1,64 (53,95-53,35)

6. Monika Bergmann-Schmuderer (NJE) 1:47,44 + 1,78 (53,99-53,45)

7. Michaela Kirchgasser (AUT) 1:47,52 + 1,86 (54,36-53,16)

8. Therese Borssen (ŠVE) 1:47,92 + 2,26 (53,89-54,03)

9. Maria Pietila-Holmner (ŠVE) 1:47,93 + 2,27 (54,10-53,83)

10. Resi Stiegler (SAD) 1:47,96 + 2,30 (54,85-53,11)