NBA - Prvi poraz Utaha, Giriček postigao 11 koševa

NEW YORK/ZAGREB, 9. studenog 2006. (Hina) - Nakon što su novu NBA sezonu otvorili sa četiri pobjede košarkaši Utah Jazza upisali su i prvi poraz. Na gostovanju u East Rutherfordu izgubili su od New Jersey Netsa 89:96.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i nakon prve četvrtine imao je šest koševa prednosti (27:21) i tu je prednost zadržao do kraja utakmice. Preostale tri četvrtine protekle su u ravnopravnoj igri, no "Jazzeri" nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak. U samoj završnici utakmice u nekoliko su navrata došli na minus jedan (84:85, 87:88, 89:90), no Netsi su ipak iščupali pobjedu. Najefikasniji igrač u pobjedničkim redovima bili su Vince Carter (30 koševa, 8 skokova), Richard Jefferson (23), Jason Kidd (15 koševa, 6 skokova) i Antoine Wright (15). Prvi strijelci Utaha bili su Boozer (15), Fisher (15) i Williams (14), dok je Gordan Giriček za 19 minuta ubacio 11 koševa, šut 4-9, trice 1-2, slobodna bacanja 2-2, uz 5 skokova i 3 asistencije.

Poraz i to domaći upisali su Milwaukee Bucksi protiv Houston Rocketsa (93:97). Buckse su predvodili Michael Redd (34) i Charlie Bell (22), dok Damir Markota nije nastupio. Prvi strijelac Houstona bio je Tracy McGrady (32).