Tečaj eura prema dolaru ostao je do podneva nepromijenjen na razini od 1,2771 dolara za euro nakon što je u utorak nakratko dosegnuo 1,2819 dolara.
Dolar je ostao stabilan i prema jenu, zadržavši se na razini od 117,65 jena. I europska je valuta ostala nepromijenjena prema jenu pa se njome trgovalo po 150,27 jena.
Ulagači očekuju ishod tijesne bitke za dominaciju u gornjem domu američkog Kongresa nakon što su demokrati preuzeli kontrolu nad Zastupničkim domom a nije predviđena ni objava važnijih gospodarskih pokazatelja, što je rezultiralo stabilnošću ključnih svjetskih valuta.
"Upitan je utjecaj izbora u SAD-u na tržišta valuta. Smatram da oni neće utjecati na prilike u gospodarstvu. Stoga su tečajevi valuta relativno stabilni, s obzirom na nedostatak pokazatelja i u očekivanju novih smjernica", konstatirao je Jeremy Stretch iz Rabobank-a.
Analitičari su zaključili da će pobjeda Demokratske stranke u Zastupničkom domu vjerojatno zakočiti realizaciju zakonodavnog programa američkog predsjednika Georgea W. Busha u preostale dvije godine njegova mandata.
Tečaj eura nije pak reagirao na podatak o neočekivano oštrom rastu viška u vanjskotrgovinskoj bilanci Njemačke na 15,0 milijardi eura u rujnu u odnosu na naviše revidiranih 12,4 milijardi eura u kolovozu.
Među ostalim valutama isticao se australski dolar koji je kliznuo na 0,7705 američkih za jedan australski dolar nakon ocjene analitičara da očekivana odluka središnje australske banke o podizanju kamatnih stopa na 6,25 posto nije bila dovoljna da potakne osjetnije jačanje australske valute.