Njemačka: Klasnić spasio bod Werderu

BERLIN, 4. studenog 2006. (Hina/Reuters) - Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Ivan Klasnić svojim je pogotkom u 76. minuti spasio bod svom Werderu koji je u 10. kolu njemačkog prvenstva na svom terenu protiv Energiea iz Cottbusa odigrao tek 1-1.

Energie je poveo u 49. minuti golom Kioyoa, da bi Klasnić izjednačio osam minuta nakon što je ušao u igru umjesto Jurice Vranješa. S ovim bodom Werder je zadržao vodstvo na ljestvici, ima dva boda više od drugog Stuttgarta, dok Bayern i Schalke, koji igraju u nedjelju, zaostaju četiri boda.

U 10. kolu Bundeslige u strijelce se od hrvatskih igrača upisao i Ivica Banović, ali njegov pogodak nije uspio spasiti Nuernberg prvog ovosezonskog poraza, sa 2-1 u Berlinu uspješnija je bila domaća Hertha.

Banović je pogodio za 1-1 u 47. minuti, ali Marko Pantelić je za Herthu bio uspješan dva puta - u 29. i 65. minuti.

Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta za Hetthu, Srđan Lakić je ušao u posljednjim trenucima utakmice, dok je Banović za Nuernberg odigrao drugo poluvrijeme.

Svih 90 minuta odigrao je i Marko Babić za Bayer iz Leverkusena koji je na svom terenu protiv Mainza odigrao 1-1.

REZULTATI SUBOTNJIH UTAKMICA 10. KOLA:

Alemannia - Stuttgart 2-4 (Sascha Roesler 28, Vedad Ibišević 86 / Mario Gomez 24, Thomas Hitzlsperger 26, Marco Streller 46, 63)

Bayer - Mainz 1-1 (Sergej Barbarez 45 / Imre Szabics 28) - Marko Babić odigrao je svih 90 minuta za Bayer

Borussia D. - Arminia 1-1 (Alexander Frei 90-11m / Artur Wichniarek 68)

Hertha - Nuernberg 2-1 (Marko Pantelić 29, 65 / IVICA BANOVIĆ 47) - Josip Šimunić odigrao je svih 90, a Srđan lakić samu završnicu za Herthu, dok je Ivica Banović odigrao drugo poluvrijeme za Nuernberg

Wolfsburg - Hamburger SV 1-0 (Mike Hanke 19)

Werder - Energie 1-1 (IVAN KLASNIĆ 76 / Francis Kioyo 49) - Jurica Vranješ igrao je za Werder do 68. minute kada ga je zamijenio Ivan Klasnić