"Takva očekivanja nisu realna, jer se u pravnoj državi Šišić može koristiti samo pravnim sredstvima", izjavio je danas za Radio B92 Šišićev odvjetnik Milorad Panjević, najavivši da će uložiti zakonske pravne lijekove.
I bivši ministar za ljudska i manjinska prava Rasim Ljajić, koji se bavio premještajem Šišića u Srbiju, kaže da su najave o trenutačnu Šišićevu oslobađanju štetne.
"Predstavnici talijanske vlade su kao jedan od razloga za oklijevanje s premještajem Šišića navodili to što je u medijima u Srbiji stvaran dojam da Šišić nakon prebacivanja u Srbiju treba biti pušten na slobodu, zbog čega su neki od njih posumnjali u to da ćemo poštovati odredbe Konvencije o transferu osuđenih", istaknuo je Ljajić istom radiju. Dodao je da je Italija zadržala pravo da prati razvoj događaja sa Šišićem, kojem je sud u kaznu već uračunao četiri i pol godine koje je do sada proveo u zatvoru.
Po srbijanskim propisima Šišić može tražiti prijevremeno puštanje na slobodu kad izdrži polovicu kazne na koju je osuđen.
U helikopteru koji je u siječnju 1992. srušio tadašnji pilot JNA Šišić poginulo je pet promatrača EZ-a - četvorica Talijana i jedan Francuz.