Hrvatski nogometaši u Kupu UEFA

ZAGREB, 2. studenog 2006. (Hina) - U susretima drugog kola po skupinama nogometnog Kupa UEFA nastupilo je sedam hrvatskih nogometaša.

Najviše razloga za slavlje imali su Dado Pršo i Igor Bišćan čije su momčadi upisale pobjede. Pršin Rangers je slavio protiv Maccabi Haife, a Pršo je proveo na travnjaku 66 minuta. Panathinaikos je slavio na gostovanju protiv Mlade Boleslav, a Bišćan je odigrao svih 90 minuta.

Dado Pršo (Rangers) - u pobjedi protiv Maccabi Haife (2:0) igrao do 66. minute

Vedran Runje (Bešiktaš) - branio protiv Dinama u Bukureštu u susretu u kojem je domaćin slavio 2:1

Boško Balaban (Club Brugge) - igrao do 89. minute na gostovanju u Londonu protiv Tottenhama koji je slavio 3:1

Ivan Leko (Club Brugge) - nije igrao protiv Tottenhama

Danijel Pranjić (Hereenveen) - odradio svih 90 minuta u domaćem porazu od Odensea

Mladen Petrić (Basel) - odigrao cijelu utakmicu protiv Blackburna koji je slavio 3:0

Mario Tokić (Austria Beč) - odigrao cijeli susret na gostovanju u Amsterdamu protiv Ajaxa koji je slavio 3:0

Mario Galinović (Panathinaikos) - propustio susret protiv Mlade Bolseslav zbog ozljede

Igor Bišćan (Panathinaikos) - odradio svih 90 minuta u pobjedi protiv Mlade Bolseslav