Kup UEFA - pobjede Blackburna i Tottenhama, remi Celte i Eintrachta

LONDON, 2. studenog 2006. (Hina/Reuters) - U susretu drugog kola E skupine Kupa UEFA Blackburn je pobijedio švicarski Basel 3:0.

Strijelci za Roverse bili su Tugay Kerimoglu (75), Jeffers (89 - 11m) i McCarthy (90+2). U redovima Basela nastupio je hrvatski nogometaš Mladen Petrić koji je odigrao cijelu utakmicu.

Pobjedu je upisao i Tottenham koji je u skupini B bio bolji od belgijskog Club Bruggea 3:1. Strijelci za engleski klub bili su Berbatov (17, 73) i Keane (63), dok je pogodak za goste postigao Ibrahim (14). Boško Balaban je igrao za goste do 89. minute, dok Ivan Leko nije ulazio u igru.

U susretu skupine H, Celta Vigo i Eintracht Frankfurt su remizirali 1:1. Celta je povela pogotkom Perera (10), a rezultat je izjednačio Huber (17). Gosti su od 59. minute igrali bez isključenog Meiere.