Rukomet: Hrvatska pobjednik Svjetskog kupa-šira verzija

MALMOE/ZAGREB, 29. listopada 2006. (Hina) - Hrvatski rukometaši osvojili su Svjetski kup svladavši u finalnoj utakmici u švedskom gradu Malmoeu boljim izvođenjem sedmeraca Tunis sa 33:31 (15:13, 29:29).

Hrvatski rukometaši nakon neizvjesne i dramatične finalne utakmice protiv Tunisa osvojili Svjetski kup, trofej koji dosad nisu osvajali, a kojeg su dodali impresivnoj zbirci odličja među kojima su i naslovi olimpijskih i svjetskih prvaka.

Iako je priča o Svjetskom kupu za hrvatske rukometaše imala sretan završetak, moglo je biti i drugačije da u posljednoj sekundi regularnog dijela Vukić nije izjednačio na 29:29. U "ruletu" sedmeraca izabranici Line Červara su imali bolje živce - nije pogodio tek Zrnić, a jesu Džomba, Šprem, Balić i Lacković bili uspješni, dok su kod Tunižana vrata promašili Ben Aziza i njihov najbolji igrač Hmem, koji je postigao čak 13 zgoditaka.

Kod hrvatskih igrača apsolutni junak bio je Ljubo Vukić sa 7 zgoditaka, a prava vrijednost trijumfa u Svjetskom kupu jest da su vrlo jake Tunižane naši pobijedili sa odlučujućim učinkom mlađih igrača Vukića, Bićanića i Vukovića.