Cibona - Union Olimpija 77:61

ZAGREB, 26. listopada 2006. (Hina) - Košarkaši Cibone pobjedom su otvorili natjecanje u Euroligi. U susretu prvog kola B skupine Cibona je u Draženovom domu pred 2.000 gledatelja pobijedila Union Olimpiju 77:61 (17:17, 20:14, 23:17, 17:13).

Premda "Vukovi" nisu briljirali i pokazali su previše oscilacija u igri, gotovo rutinski su odradili posao protiv slovenske momčadi. Neizvjesna je bila tek prva četvrtina koja je završila bez pobjednika 17:17. No u nastavku utakmice Cibona je zaigrala čvršće u obrani, zatvorila je prodore slovenskih igrača pod obruč i proradio je skok, što se odmah osjetilo na rezultatu i domaćin je došao do 10 koševa prednosti (33:23). U trećoj četvrtini Cibona je imala i 14 koševa prednosti, a na koncu je slavila sa velikih 16 razlike (77:61). Odabranici Dražena Anzulovića bili su bolji u svim segmentima igre, a imali su čak 17 skokova više (36 - 19).

Najefikasniji igrači u redovima Cibone bili su Chris Warren (21), Jurica Žuža (13) i Brindley Wright (13), dok su Davor Kus i Marijan Mance ubacili po devet koševa. Union Olimpiju su predvodili Sašo Ožbolt (13), Ivica Jurković (12) i Marko Milić (10).