Izložba je posvećena Policijskoj upravi jer su učinkovitom policijskom intervencijom ukradeni predmeti, među kojima su bili najvrjedniji dijelovi zlatnog nakita iz razdoblja vinkovačke kulture (2500. - 2000. pr. Kr.), nađeni u Oroliku nedaleko od Vinkovaca 1968., vraćeni Muzeju samo nekoliko dana nakon krađe.
Po riječima voditelja Povijesnog odjela Gradskog muzeja Danijela Petkovića upravo je ta provalna krađa bila i jedan od povoda postavljanja izložbe "Blago Muzeja" koju će posjetitelji moći razgledati samo 26. listopada od 9. do 17. sati. U velikoj gradskoj vijećnici bit će postavljena upravo iz sigurnosnih razloga, istaknuo je dodavši kako je riječ o predmetima koji do sada nisu zajedno izlagani.
Izložbu prati i katalog u kojem se, među ostalim, navodi kako je ukupna težina zlatnih predmeta (zlatni prapovijesni i rimski nakit te zlatni rimski, bizantski, venecijanski i ostali novovjeki novac te drugi predmeti novovjeka postanka) iznosila 400 grama, a srebrnih oko dva kilograma.
Među vraćenim predmetima, koje će posjetitelji moći vidjeti, nalazi se i željezni pečat grada Vinkovaca iz 1923. te brončana medaljica s likom sv. Benedikta nađena na Meraji 1953.
Kustos Galerijskog odjela Muzeja Ivica Belamarić rekao je kako je jedan od povoda izložbe i 60. obljetnica osnutka Gradskog muzeja.
Po riječima glasnogovornika Muzeja Kreše Marića u upravnoj zgradi Gradskog muzeja ovih je dana u uporabi cjelovit sigurnosni sustav koji je bio ugrađen i u vrijeme krađe, ali nije radio. "Da bi bio potpuno stavljen u funkciju, trebalo nam je još desetak dana, no upravo se tada dogodila krađa", rekao je.
Podsjetio je kako taj sustav nije mogao biti prije u uporabi jer nije bila uređena zgrada u koju se Uprava Muzeja uselila potkraj prošle godine kako bi dotadašnji prostor u kojem se nalazila oslobodila za uređenje stalnog arheološkog postava.