Hrvatski nogometaši u Kupu UEFA

ZAGREB, 19. listopada 2006. (Hina) - U susretima prvog kola po skupinama nogometnog Kupa UEFA nastupilo je čak 12 hrvatskih nogometaša, a među strijelce se upisao jedino Igor Budan.

Napadač Parme postigao je drugi pogodak za talijansku momčad (2:1) na gostovanju protiv Odensea. Međutim, i većina ostalih ima razloga za zadovoljstvo jer su njihove momčadi ostvarile pozitivne rezultate. Poraze su upisali tek Vedran Runje, čiji Bešiktaš je izgubio u Istanbulu od Tottenhama (0:2), te Mario Tokić koji je u dresu bečke Austrie doživio težak domaći poraz od belgijskog Waregema (4:1).

Dado Pršo (Rangers) - u pobjedi protiv Livorna (3:2) odradio posljednje tri minute

Vedran Runje (Bešiktaš) - branio u porazu od Tottenhama (0:2)

Boško Balaban (Club Brugge) - odradio cijeli susret protiv Bayer Leverkusena (1:1)

Ivan Leko (Club Brugge) - nije nastupio protiv Bayera (1:1)

Marko Babić (Bayer Leverkusen) - na gostovanju protiv Bruggea u igru ušao u 89. minuti

Josip Tadić (Bayer Leverkusen) - nije nastupio protiv Bruggea (1:1)

Danijel Pranjić (Hereenveen) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju protiv Osasune (0:0)

Igor Budan (Parma) - postigao drugi pogodak za Parmu u pobjedi protiv Odensea (2:1). U igru je ušao u 46. minuti, a pogodak je postigao šest minuta kasnije

Joe Didulica (AZ) - branio u pobjedi protiv portugalske Brage (3:0)

Mladen Petrić (Basel) - odradio svih 90 minuta u susretu protiv Feyenoorda (1:1)

Mario Tokić (Austria Beč) - nastupio u susretu protiv Waregema koji je u Beču slavio 4:1

Mario Galinović (Panathinaikos) - propustio susret protiv Hapoel iz Tel Aviva zbog ozljede

Igor Bišćan (Panathinaikos) - u susretu protiv Hapeola u igru je ušao u 49. minuti. Pao je slavio 2:0

Srđan Andrić (Panathinaikos) - odradio svih 90 minuta u pobjedi protiv Hapeola (2:0)

Anthony Šerić (Panathinaikos) - odradio svih 90 minuta u pobjedi protiv Hapeola (2:0)

Dario Knežević (Livorno) - nije nastupio protiv Rangersa koji je slavio 3:2