Zbog sudjelovanja u otmici Bastalić je u prvom postupku osuđen na tri godine i dva mjeseca, a Jaić na godinu dana, pa je nakon izricanja presude zbog vremena provedenog u pritvoru pušten na slobodu.
Oba svjedoka danas su se požalila na policijsku brutalnost nakon njihova uhićenja.
Bastalić koji je na svjedočenje doveden iz zatvora ispričao je da je u pripremama i samoj otmici bio zadužen tek za praćenje tada maloljetnog Tomislava Zagorca i jedan prijeteći telefonski razgovor. No, tvrdi da ne zna je li pritom razgovarao s ocem otetog mladića.
Prije otmice, kaže, nije znao da su u akciju uključena braća Mateković ili otac i sin Petrač, a od uhićenih je poznavao tek Marinka Gošuljevića, Stevu Smrčeka i Sinišu Ježovitu.
U Gošuljevićevom stanu na Malešnici nakon zločina vidio je papirnatu vrećicu s novcem, no svoj dio od 5.000 eura nije dobio jer je u međuvremenu uhićen.
Tvrdi da ga je policija potom okrutno tukla i tražila da potpiše priznanje, što on nije učinio.
Na policijsku brutalnost nakon uhićenja požalio se i Jaić. Kada su ga pronašli u Vrbovcu, gdje je u svojoj kući s Nikolom Matekovićem čuvao otetog mladića, policajci u civilu su se predstavili kao "ljudi generela Zagorca" i odveli ga na Sljeme.
"Jedan mi je uperio pištolj u glavu i rekao da ispričam sve. Tada je uslijedilo klasično maltretiranje, pljuvanje i šamaranje, a potom su me odveli u Heinzelovu i rekli da sam uhićen", kazao je Jaić.
Pričajući o svojoj ulozi u zločinu rekao je da ga je Ivan Mateković prije otmice zatražio da mu ustupi kuću u Vrbovcu, a potom i da s njegovim bratom pričuva otetog. Kada je mladić pušten u kući je pokušao prikriti tragove, no u tome nije uspio.
Uz mnoge detalje Jaić se na sudu nije sjetio ni iznosa koji je trebao dobiti za obavljen posao, rekavši tek kako mu je Ivan Mateković obećao da će biti nagrađen.
Suđenje se nastavlja sutra kada bi uz svjedočenje bivše tajnice generala Zagorca trebale biti preslušane snimke telefonskih razgovora tajno snimljenih u vrijeme otmice.