Veliko zvono, teško 3.550 kilograma, nazvano je po papi Ivanu Pavlu II., i manje, teško 385 kilograma, nazvano po bl. Alojziju Stepincu, izlivena su u ljevaonici Grassmayr u austrijskom gradu Innsbrucku.
Idućih će dana biti podignuta u sjeverni zvonik katedrale koji je bez zvona ostao 1917., kad ih je austro-ugarska vojska skinula za ratne potrebe.
Kad su upotrijebljena za topove, da se nastavi krvoproliće I. svjetskog rata, zvona naše katedrale zamuknula su od straha i stida. Danas, 89 godina poslije, okupili smo se da ispravimo taj čin, da dva nova zvona vrate zvonjavu sjevernom zvoniku, najveštajući radosnu vijest, navještajući mir, a ne rat, rekao je biskup Srakić.
Dodao je kako je sramotno što su saborski zastupnici prije tri godine izglasovali zakon kojim je, rekao je Srakić, zvonjava crkvenih zvona izjednačena s bukom kafića.
Kardinal Bozanić je u propovijedi na svečanoj večernjoj misi upozorio da bogatstvo može izokrenuti vrijednosti i poručio da ono može i treba služiti i općem dobru.
Milostinja i poneko dobro djelo nisu jedini način. Treba pošteno plaćati porez, otvarati nova radna mjesta, redovito isplaćivati plaće radnicima i pokretati, kad to okolnosti dopuštaju, male obrte u krajevima gdje je narod bez posla, kazao je među ostalim Bozanić.
Isus nije nikada osudio bogatstvo i zemaljska dobra sama u sebi, ono što Isus osuđuje jest pretjerana navezanost na novac i bogatstvo, ovisnost o bogatstvu, sebično gomilanje blaga, kazao je kardinal i dodao kako iza velikih zala suvremenog doba - trgovine drogom, otmica ljudi, korupcije i spolnog iskorištavanja "stoji novac ili, u najmanju ruku, jest i novac".
"Umjerenost u kupovanju nasuprot agresivnim ponudama nova je krepost našega vremena", rekao je Bozanić.
Nakon misnog slavlja gradonačelnik Zoran Vinković u Maloj je gradskoj vijećnici priredio prijam za hrvatske biskupe.