Karate - Mario Vučić korak do medalje

TAMPERE, 15. listopada 2006. (Hina) - Posljednjeg dana 18. Svjetskog seniorskog karate prvenstva u finskom Tampereu odrađene su posljednje četiri kategorije, a hrvatski reprezentativac Mario Vučić ostao je korak do odličja.

Vučić je u kategoriji do 80 kilograma startao s tri pobjede - protiv Australca Jamireza (2:0), Islanđanina Sveinssona (8:0) i Poljaka Soltysiaka (3.1), no u četvrtfinalu je u produžetku izgubio od Iranca Tarka (1:2). Kako je Iranac ispao u polufinalu, Vučić je ostao bez mogućnosti repasažne borbe za treće mjesto. Prvak Svijeta postao je Talijan Busa (ITA) pobjedom u finalu protiv Egipćanina Mohameda), dok su treće mjesto podijelili Kanađanin Poirier i Iranac Tark.

U kategoriji do 75 kg Nenad Vukobrat poražen je u drugom kolu od Egipćanina Elfekia (1:2). U kategoriji preko 80 kg Hrvatin Došen je nakon prvog slobodnog kola završio svoj nastup na Svjetskom prvenstvu porazom u drugom od Čeha Tuceka (1:4). Dijana Saleš je u kategoriji preko 60 kg izgubila u prvom kolu protiv europske i svjetske prvakinje Turkinje Aras (0:1).

Na SP-u je nastupilo 1126 natjecatelja iz 82 zemlje, što je porast u odnosu na posljednje SP u Meksiku (600 iz 79 zemalja). Najuspješnija je bila Italija sa pet zlatnih medalja, te ukupno 7 odličja, Japan je osvojio dvije zlatne, te 9 medalja ukupno, dok je Španjolska osvojila dva zlata, te šest medalja ukupno. Hrvatska reprezentacija je s posljednjeg prvenstva donijela broncu Alena Zamlića u kategoriji preko 80 kg, a ove godine identični plasman osvojio je Marko Lučić u kategoriji do 65 kg.

Iduće svjetsko prvenstvo je 2008. godine u Japanu.