Vrijednost Dow-a porasla je 0,25 posto, na 11.718 bodova, najviše od početka 2006. i nadomak povijesno najviše razine od 11.722,98 bodova postignute 14. siječnja 2000. Tehnološki Nasdaq indeks porastao je 0,3 posto, na 2.270 bodova.
Jedan od najvećih poticaja Dow indeks je dobio od dionice proizvođača vozila General Motorsa koje su poskupjele 2,4 posto nakon što je njegov izvršni direktor Rick Wagner kazao da je otvoren za sklapanje saveza s Renault-Nissanom.
Pozitivne ocjene brokera o dionicama proizvođača čipova Intela potpomogle su dobitke među tehnološkim dionicama. Samo Intelova dionica poskupjela je dva posto, doprinijevši svojim skokom rastu vrijednosti i Nasdaq i Dow Jones indeksa.
Tržište dionica nastavilo je nizati dobitke obzirom da su cijene nafte opet pale, spustivši se ispod 63 dolara za barel. Ipak, analitičari upozoravaju da su zabrinutosti da bi usporavanje gospodarskog rasta moglo naštetiti zaradama korporacija ograničavale uzlet cijena dionica.
"Svi žele da se nastavi uzlet cijena dionica na Wall Streetu. Ipak, ulagačima je potrebno još dobrih gospodarskih pokazatelja kako bi se osiguralo da će taj uzlet biti održiv", rekao je Subodh Kumar, strateg za ulaganja pri CIBC World Marketsu.
Na europskim burzama zabilježene su manje oscilacije cijena dionica, pri čemu su one u prosjeku ostale blizu najviših razina u zadnjih pet godina. Pritom je londonski Ftse indeks porastao 0,7 posto, na 5.971 bod. Frankfurtski DAX gotovo se i nije mijenjao, završivši trgovanje na 5.989 bodova.