Flensburg - Zagreb 35:28

FLENSBURG/ZAGREB, 28. rujna 2006. (Hina) - Rukometaši Zagreba upisali su poraz na otvaranju Lige prvaka. U susretu prvog kola skupine D hrvatski prvak je izgubio na gostovanju od njemačkog Flensburga 28:35 (12:14).

Bila je to utakmica u kojoj je snažna njemačka momčad opravdala status favorita i gotovo rutinski došla do prvih bodova u elitnom rukometnom natjecanju. Očito impresionirani atmosferom u "Campushalle" igrači Zagreba loše su otvorili utakmicu i već nakon osam minuta domaćin je imao šest pogodaka prednosti (8:2). Sredinom prvog dijela Zagreb je posložio redove, u momčad je ušao mladi Domagoj Duvnjak i sa četiri pogotka doveo je goste do izjednačenja (11:11). No, uslijedile su "crne" minute i Flensburg na poluvrijeme odlazi s dva pogotka prednosti (14:12). U drugom dijelu njemački doprvak je sigurno održavao prednost i sa raspucanim Christiansenom, Boldsenom i Lijewskim došao do pobjede od sedam razlike. Nažalost, utakmicu je obilježila ozljeda hrvatskog reprezentativca Blaženka Lackovića koji je sredinom drugog dijela dobio nezgodan udarac u nos i nije se više vraća u u igru. Lacković je postigao četiri pogotka za Flensburg.

FLENSBURG: Holpert, Boldsen 8, Christiansen 7/4, Eggert, Lijewski 5, Lacković 4, Jensen 3, Stryger 3, Nielsen 2, Knudsen 2, Vranjes 1, Lauritzen, beutler

ZAGREB: Šola, Terzić 6/2, Duvnjak 5, Kabengele, Jurca 5, Toskić, Golić, Anušić 4, Kapisoda 3, Horvat 2, Lelić 2/2, Valčić 1, Somić