Sudac kamenovan zbog jedanaesterca

TIRANA, 25. rujna 2006. (Hina/Reuters) - Sudac utakmice albanskog nogometnog prvenstva Flamurtari - Teuta Durres (1:2) zasut je kamenjem, bocama i drugim predmetima jer je deset minuta prije kraja utakmice dosudio kazneni udarac za gostujuću momčad.

Nakon što su gosti realizirali jedanaesterca i došli do vodstva (2:1), jedan od članova stručnog stožera Flamurtaria utrčao je na teren i napao suca, dok je jedan od navijača šakom udario pomoćnog suca jer nije dosudio zaleđe kod spornog jedanaesterca. To je bio signal i drugim navijačima koji su zasuli travnjak raznim predmetima. Prekid je trajao 15 minuta, a utakmica je nastavljena tek nakon što je policija uspjela uspostaviti red. Gosti su u preostalom vremenu sačuvali prednost.

"Pokradeni smo i prevareni. Ovo nema veze s nogometom, prvo je bilo zaleđe, a potom su suci izmislili kazneni udarac," ljutio se trener Flamurtaria, Agim Canaj.

Usprkos velikim prigovorima na suđenje, predsjednik sudačke organizacije Bujar Pregja branio je "čovjeka u crnom". "Ponašanje navijača i dijela stručnog stožera domaćina nema veze s razumom. Nasilje nije odgovor na moguće pogreške suca," istaknuo je Pregja.

Nakon četiri kola Teuta se nalazi na četvrtom mjestu sa 8 bodova, dok je Flamurtari osmi sa tri boda. U vodstvu je Shkumbini sa 10 bodova.