Dvije bronce za naše taekwondaše na SK

ZAGREB/BANGKOK, 18. rujna 2006. (Hina) - Nakon slabog starta na Svjetkom kupu, koji se od 14. do 18., rujna održao u glavnom gradu Tajlanda Bangkoku, hrvatski tekwondaši ipak se vraćaju sa tog velikog svjetskog natjecanja sa dva brončana odličja.

Oba su zaslužile naše djevojke, Martina Zubčić u kategoriji do 55 kg i Lucija Zaninović do 47 kg.

U prvom kolu Martina Zubčić je sa 1:0 pobijedila predstavnicu Njemačke Demet Oezcan da bi u drugom kolu sa 5:0 nadvisila predstavnicu Hong Konga Wu Sze Ngo rezultatom 5:0. U borbi za brončanu medalju Martina je pobijedila Jordanku Farah Ass´ad rezultatom 1:0, a u borbi za plasman u finale izgubila je od Korejanke Hye Young Lee rezultatom 0:2.

Lucija Zaninović najprije je pobijedila predstavnicu Australije Lisu Carneli sa 3:0, a u drugom kolu i Amerikanku Charlotte Craig sa 6:4. U borbi za brončanu medalju naša reprezentativka bila je bolja od Pakistanke Kiran Bano, da bi u borbi za pasman u finale izgubila od predstavnice Tajlanda rezultatom 0:2.