Bošnjak je rekao da će u potragu za nestalom Irkinjom u petak krenuti 150 hercegovačkih lovaca koji poznaju teren na međugorskom području. Dodao je kako je su u dosadašnjim potragama u proteklih tjedan dana, koje su završile neuspješno, bili angažirani specijalna policijska postrojba i psi tragači.
Mary Winfred Brady je sedmi hodočasnik koji je nestao u Međugorju u proteklih 25 godina, koliko traju dolasci vjernika u ovo hercegovačko mjesto u kojem se, prema tvrdnjama lokalnih vidioca, Gospa prvi put ukazala 1981. godine, a službene crkve vlasti ne priznaju to ukazanje. Prethodnih šest nestalih hodočasnika u Međugorju, potvrdila je policija, pronađeni su mrtvi. Prema policijskom objašnjenju, u Međugorju nestaju najčešće oni hodočasnici koji imaju zdravstvenih, odnosno psihičkih poteškoća.
Prema najnovijim podacima Župnog ureda u Međugorju, to svetište do sada je posjetilo blizu 25 milijuna hodočasnika iz cijeloga svijeta. Posjet hodočasnika Međugorju, kako se tvrdi, bio bi još masovniji da ne postoje poteškoće s vizama za ulazak u BiH. Najveće poteškoće, doznaje se iz Ministarstva vanjskih poslova BiH, imaju hodočasnici iz Brazila i Meksika, gdje BiH nema svojih diplomatsko-konzularnih predstavništava pa vjernici koji žele u Međugorje prvo moraju u bosanskohercegovačko veleposlanstvo u Washington radi dobijanja vize. Zbog toga mnogi građani ovih dviju zemalja, iz kojih u Međugorje dolazi najveći broj prekooceanskih hodočasnika, odustaju od dolaska.
Sličan je problem i s vjernicima u Libanonu, koji moraju vizu za dolazak u Međugorje tražiti u Amanu, rekli su u Ministarstvu vanjskih poslova BiH. Agencije u Hercegovini, koje se bave vjerskim turizmom, nezadovoljne su što bosanskohercegovačke vlasti oklijevaju riješiti ove poteškoće i olakšati još masovniji dolazak hodočasnika u Međugorje, što bi, po tvrdnjama turističkih dužnosnika, imalo i povoljnije komercijalne učinke za BiH.