Gašparović je ocijenio kako scenografsko stvaralaštvo Ivice Propadala u područje spektakla sve do njegove pojave kod nas nije bilo ni profilirano ni artikulirano.
Napomenuo je kako je Propadalo u proteklih nekoliko godina uspio ostvariti prepoznatljiv opus kojem je u kontekstu suvremenog poimanja umjetnosti otvaranje muzejskih dvorana više nego opravdano.
Propadalova rješenja jedan su od najvažnijih primjera sustavnoga promicanja multimedijalne primijenjene umjetnosti krajem prošlog i početkom ovog tisućljeća, rekao je Glavan dodavši kako je kod nas projekt ove izložbe početak jedne nove izlagačke prakse.
Propadalo je ocijenio kako bi, da nije bilo ove izložbe, scenografije - instalacije vjerojatno istrunule u nekom od skladišta. Tako bi posjetitelji bili uskraćeni za priču o scenografijama i glamuru, koji su mogli vidjeti samo na televiziji.
Na današnjoj konferenciji za novinare bili su nazočni i članovi glazbenog sastava "Teška industrija", koji će u utorak navečer, tijekom otvaranja izložbe, održati četrdesetminutni koncert.
Muzej za umjetnost i obrt objavio je i katalog izložbe. Urednik Darko Glavan u nj je, uz svoje tekstove "Koreografija i klasifikacija konstrukcije" i "Izazovi različitih narudžbi" uvrstio tekstove Miroslava Gašparovića "Scenografija spektakla", Zlatka Galla "Propadalov prst u more", Krešimira Dolenčića "Četrdeset četiri reflektora", Marije Nemčić "Sunce moje malo", Borisa Popovića "Svjetlo i scenografija" i Dalibora Sokolića "Pa đe si? Šta ima?".
Izložba će biti otvorena u utorak, 12. rujna u Muzeju za umjetnost i obrt, a moći će se razgledati do 1. listopada.